Різдвяні гуляння

Головна  ›  Афіша  ›  Різдвяні гуляння

Завтра Україна зустрічатиме одне з найбільших християнських свят – Різдво Христове. Різдво хоча і є святом міжнародним, в кожній окремій країні має свої особливості, зумовлені унікальністю культури та історії. Багатовікові традиції і звичаї українського народу зробили свій внесок у святкування Різдва в нашій країні. З давніх-давен у підготовці до свята брала участь вся родина. Бабусі, набиваючи пух у подушки, навчали онуків колядкам. Дівчата і хлопці, збираючись разом, готували вертепи, вчили різдвяні пісні, виготовляли костюми та зірки. Символом вічного світу, щастя і радості, що прийшли разом із Христом, є вічнозелена прикрашена ялинка. Верх її увінчаний прекрасною зіркою - у пам\'ять про Віфлеємську зірку, що вказала волхвам шлях до Христа. І через дві тисячі років, в наш час різдвяні вогні світять майже в кожнім будинку.

 Починаючи з вечора, усюди ходили христослави (колядники) з "віфлеємською зіркою". Колядувати ходили і ряженні - вони в ролях розігрували Різдвяне оповідання та інші "християнські" сюжети, що користуються незмінним успіхом у народі. До них, зазвичай, входили Коза, Ірод, Пастухи, Царі тощо, і навіть Смерть.

 Древнім різдвяним звичаєм було  ходіння з вертепом. По-слов\'янськи вертеп представляв із себе невеликий короб, що зображує печеру, де, за переказом, народився Христос. Цей короб був мініатюрним ляльковим театром, у якому народні умільці грали цілі вистави на тему Різдва.

 Вертеп, колядки, традиційні різдвяні танці та ігри чекають на всіх відвідувачів 07 січня на Острові розваг. Найкращі колядники отримають подарунки. Початок свята о 15:00. Запрошуємо всіх святкувати Різдво на Острові розваг, буде весело!